aiesec favicon

Tuto stránku jsme vytvořili za účelem informovat naše stážisty a partnery ohledně situace COVID-19 a jaké kroky jako AIESEC podnikáme. Zdraví a bezpečí našich stážistů na našich projektech a všech zapojených partnerů je naše priorita. Jsme zavázáni pomoci ke snížení šíření této pandemie.

Tipy, jak se chránit před nakažením

Často kladené otázky
týkající se COVID-19

Níže najdete soubor otázek a odpovědí týkajících se koronaviru a jaké důsledky to má pro vaši cestu s AIESEC.
Mohu se stále přihlásit do výměnného programu na aiesec.cz?

Ano, stále se můžete zaregistrovat do některého z našich programů bez jakýchkoli závazků. Doporučujeme vám, abyste nyní neopouštěli zemi, ale zůstali doma a zatímco budete čekat na další vývoj, můžete začít plánovat svůj budoucí pobyt v zahraničí, jakmile bude opět v bezpečí.

O které projekty nebo stáže se mohu ucházet?

Můžete se i nadále přihlásit na všechny projekty a stáže, které najdete na naší platformě. Doporučujeme však zahájit pobyt v zahraničí po červenci 2021.

Už mám projekt, který by měl začít před 01.07.2021. Co mám dělat?

Pokud to vstupní restrikce cílové země umožňují, můžete zahájit svůj projekt nebo stáž podle plánu. Pokud není možné zahájit projekt nebo stáž, může být nutné ji odložit nebo zrušit. V takovém případě kontaktujte kontaktní osobu AIESEC ve vašem městě a prodiskutujte s ní všechny možnosti. K dispozici jsou následující možnosti:

  1. Souhlaste s odložením projektu / stáže a aktualizujte nové datum projektu / stáže společně se svým AIESEC manažerem na aiesec.org.

  2. Najděte nový projekt nebo stáž ve stejné zemi společně s odpovědným pracovníkem AIESEC a podle toho aktualizujte údaje o projektu / stáži na aiesec.org.

  3. Najděte nový projekt nebo stáž v jiné zemi společně s odpovědným pracovníkem AIESEC a podle toho aktualizujte údaje o projektu / stáži na aiesec.org.

  4. Zrušte smlouvu společně s odpovědným subjektem AIESEC.

Proběhne můj projekt nebo stáž?

To záleží na vašem konkrétním případě. V zásadě však: lze zahájit projekty a stáže. Pokud je váš projekt nebo stáž odložena nebo zrušena poskytovatelem projektu nebo stáže, obraťte se na místního kontaktního pracovníka AIESEC.

Pokryje mé pojištění náklady na karanténu?

Karanténa pro prevenci se vztahuje na osoby, u kterých může nebo nemusí být diagnostikován COVID-19, ale nevykazují příznaky a karanténa slouží jako preventivní opatření. Nejedná se o lékařskou péči, a proto se na ni nevztahuje. Karanténa / izolace se vztahuje na lidi, kteří vykazují příznaky a je třeba je diagnostikovat a / nebo léčit. Tito pacienti jsou hospitalizováni v izolaci nebo v jedné místnosti, aby nekontaminovali ostatní. Jedná se o lékařskou péči (lůžkovou péči), a proto je hrazena. Nezapomeňte zkontrolovat své konkrétní zásady, protože mohou platit zvláštní podmínky.

Vztahuje se moje pojištění na léčbu COVID-19?

COVID-19 není vyloučen z pokrytí, takže každý, kdo se nakazí, je krytý požadovaným lékařským ošetřením podle podmínek a plánu pojištění.

Je můj sen o roce v zahraničí nyní u konce? Mám si dokonce dělat plány a rezervovat si letenky?

Nejprve předpokládáme, že všechny cesty a programy se mohou uskutečnit v zemích, které nemají žádná vstupní omezení a které provádějí naši místní partneři. Pokud ministerstvo zahraničních věcí vydá zákaz cestování do cílového místa, budeme o tom informovat všechny dotčené účastníky. Poté mají možnost znovu rezervovat svou cestu na pozdější datum nebo do jiné země nebo programu. To znamená, že se můžete bez obav a rizika přihlásit do některého z našich programů nebo cestovat do zahraničí s AIESEC.

Chtěl jsem svůj projekt realizovat mimo Evropu, ale kvůli pandemii to v blízké budoucnosti nebude možné. Co můžu dělat?

Máme také vzrušující projekty v rámci našich partnerských zemí v Evropě. Pokud vás však zajímají pouze projekty mimo Evropu, můžete být stále přijati k jednomu z našich projektů, jejichž zahájení se očekává od července 2021. I když v současné době není jisté, zda bude možné z Evropy bezpečně odcestovat, očekává se, že se situace do té doby zlepší. V případě, že nemáte zákonně povoleno cestovat nebo je projekt zrušen 30 dní nebo méně před zahájením, odpovědný pracovník AIESEC vás bude kontaktovat prostřednictvím e-mailu, aby znovu rezervoval vaši stáž/projekt pomocí poukazu platného pro jakoukoli jinou příležitost stejného programu, platného po dobu 7 měsíců.

Za jakých okolností jsou projekty zrušeny?

Ve společnosti AIESEC je zdraví a bezpečnost našich účastníků vždy na prvním místě. Proto před zahájením konkrétního projektu zkontrolujeme, zda jsou splněny podmínky, aniž by to mělo vliv na zdraví a bezpečnost. Je bráno v úvahu současné prohlášení Světové zdravotnické organizace (WHO) o situaci v zemi. Pokud nebudou splněny, ukončíme projekt a informujeme všechny zúčastněné strany o rozhodnutí. Můžete si tedy být jisti, že pokud váš projekt nebyl zrušen, nebudete v nebezpečí, pokud budete dodržovat bezpečnostní opatření dané země a Světové zdravotnické organizace (WHO).

V jakých situacích mohu požádat o vrácení peněz? Co je zahrnuto a kdy mohu požádat o vrácení peněz?

Pokud byl projekt, na který jste byli přijati, zrušen nebo máte zákonně zakázáno cestovat do 30 dnů před zahájením projektu, můžete mít nárok na vrácení peněz. V těchto případech můžete v závislosti na vaší situaci poslat oficiální žádost o vrácení peněz e-mailem do 30 dnů od očekávaného data zahájení projektu. Vrácení peněz zahrnuje pouze celý poplatek, který jste zaplatili společnosti AIESEC Česká republika. Ve všech ostatních případech nebude vrácení peněz možné, ale voucher lze použít. To je založeno na turistických pokynech Světové zdravotnické organizace nebo vlády.

Nenašli jste zde, co jste hledali? Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prostřednictvím chatu nebo e-mailu na adresu info@aiesec.cz.