Úvod > Blog > Osobní rozvoj > Co ti může dát stáž v zahraničí

Co ti může dát stáž v zahraničí

09. 12. 2016[avatar]Silvia MinarčíkováBrno
Každým rokem přibývá studentů, kteří se rozhodnou vyjet na profesní stáž do zahraničí. Proč?
Mrkni na těchto pět důvodů, co ti může stáž v zahraničí behěm pár týdnů a měsíců dát.

 

1. Získáš prohipster-man-interviewingfesionální pracovní zkušenosti

Každým rokem přibývá studentů, kteří se rozhodnou vyjet na stáž do zahraničí. Proč? Protože jakákoliv zahraniční zkušenost působí v tvém CV jenom dobře. Nejenže budeš odlišný svou jedinečnou zkušeností, ale i samotní zaměstnavatelé rádi vidí u uchazečů o práci relevantní zahraniční zkušenost. Podle studií až celých 82 % manažerů požaduje po uchazečích kompletní formální stáž. Navíc, získání pracovní zkušenosti v mezinárodním prostředí neznamená jen přijmout nové výzvy, ale také rozvinout svou globální perspektivu.

 

istock_000049734178_medium2. Zdokonalíš své odborné schopnosti

To, co ti profesoři předali během semestru ve škole, budeš mít možnost zúročit v praxi. Mnoho studentů, co již absolvovalo profesní stáže mimo ČR, potvrdilo, že životem v zahraničním prostředí se naučili hodně i o sobě samém. Zahraniční stáž není lehká práce, avšak vypořádáváním se s každodenními výzvami stáže a rozdíly ve způsobu života v jiné kultuře tě naučí jak si poradit v různorodých situacích. Budeš překvapený, co všechno si schopný zvládnout!

 

10989460_10153228135002449_2888220046526956037_o3. Vytvoříš si mezinárodní síť známostí

A co takhle spojit poznávání profesionálů v tvém oboru z celého světa taky s poznávaním dané země? Při zahraniční profesní stáží budeš neustále v kontaktu s tvým hostujícím zaměstnavatelem. Kromě toho budeš mít, ale také možnost navazovat známosti s ostatními, kteří se zajímají o stejnou oblast jako ty. Po návratu ze stáže pak budeš schopný porovnat kulturní rozdíly a využít vše, co ses naučil v cizině. Tyto kontakty ti navíc zůstanou po celý tvůj život a můžeš na nich dál stavět.

 

0000002115_w663

4. Multikulturní kompetence

Při získávání zahraničních zkušeností jsi celou dobu obklopen cizinci, se kterými se budeš muset nějak dorozumět. Na profesní stáži GLOBAL TALENT se tak budeš rychle naučíš verbální i neverbální komunikaci s tvými kolegy a nadřízenými. Pokud tedy přemýšlíš o stáži, která tě zavede do „ne anglicky“ mluvící země, čeká tě obrovské zlepšení cizojazyčné zručnosti.

 

8274728646_396567c4f4_o

5. Cestování

Jeden z nejhezčích důvodů, proč se rozhodnout pro zahraniční profesní stáž, je i samotné cestování. Vyzkoušíš si, jaké to je bydlet a žít v nové krajině, každý víkend budeš mít možnost navštívit nová města a procestovat neznámé místa. Zemi, kterou si vybereš, poznáš více do hloubky a budeš její součástí více než jako obyčejný turista. Navíc potkáš úžasné lidi, ze kterých ti někteří zůstanou na celý život.

Vykroč pravou nohou vstříc novým příležitostem a vyber si stáž podle svých představ na nastaz.cz .

Mirka Šléglová

[fbcomments count="off" num="5" scheme="light"]