Úvod > Blog > Příběhy studentů > Brněnská lokální konference očima nováčka

Brněnská lokální konference očima nováčka

05. 11. 2015[avatar]AdministrátorBrno
Přes víkend pobočka AIESEC Brno pořádala lokální konferenci v Podmitrově, na které přivítala všechny nováčky. Během víkendu se mohli všichni členové účastnit několika workshopů, debat nebo networkingových aktivit. Je typické, že se AIESECáři na své konference těší a připravují týdny dopředu, ale jak to vidí nováčci? Na tuto otázku jsme se zeptali také Anity Kozákové, která je čerstvým nováčkem v marketingovém týmu.

DSC_3322DSC_3775

 

Právě ses vrátila ze svojí první konference AIESEC. Co tě napadne jako první, když si na ni vzpomeneš?

Super víkend plný motivace. Předčila moje očekávání, přijela jsem zpět do Brna úplně nadšená.

Co ti přinesla nového?

Hodně nových přátel, chuť na sobě pracovat víc než jsem měla do teď. Bylo pro mě nové, že stejné zásady jako já má tolik lidí, to mě hrozně příjemně překvapilo.

 Co jsi vůbec očekávala, než jsi nasedla do autobusu plného cizích lidí?

Vlastně jsem moc nevěděla, co čekat. Možná jsem spíš počítala s tím, že to bude víc formou učení, ale takhle interaktivně, formou debat a tvoření vlastních výstupů, na základě kterých nám lektoři potom vysvětlovali určité principy, to bylo rozhodně lepší a efektivnější.

Jak se cítíš teď po konferenci?

Moc se těším na práci v AIESEC, na meetingy, konference a ostatní. Jsem hrozně ráda, že jsem prošla všemi přijímacími koly, to mi dodalo navíc trochu sebedůvěry, když jsem viděla ostatní newies, jak jsou šikovní.

Překvapilo tě něco?

Že s lidmi, které znám pár dní, si rozumím jako s mnohaletými kamarády. Celkově princip AIESEC mě hrozně příjemně překvapil, před konferencí jsem neměla tak přesnou představu o tom, jak organizace funguje.

Co tě nejvíc potěšilo?

Že jsem se do AIESECu vůbec dostala. Budu se opakovat, potěšila mě ta moc příjemná přátelská atmosféra, společnost milých lidí, co na sobě chtějí pracovat a zároveň pomáhat ostatním.

Máš nějaký vtipný moment, o který by ses s námi chtěla podělit?

Když jsme s jedním Newie vedli 3 hodiny debatu, z které si ani jeden konkrétně nic nepamatujeme, ale víme, že jsme si názorově hrozně sedli 😀

Jsi spokojená se svým místem v AIESEC?

Jsem, ráda bych se naučila zásadám marketingu a celkově, jak ho dělat dobře. Mám trochu strach z toho, jak budu nápomocná, když jsem dělala dřív jen offline marketing, tak snad to doženu pracovitostí, když zkušenosti jsou na nule.

Co vzkážeš těm, kteří by se chtěli v budoucnu stát členy?

Rozhodně bych těm, co se chtějí stát členy, řekla, ať jdou do toho naplno, bude se jim v AIESEC moc líbit. Poznají více sami sebe a naučí se spoustu nových věcí, které určitě zužitkují.

 

 

 

[fbcomments count="off" num="5" scheme="light"]