Úvod > Blog > Aktuality > Lokální konference AIESEC České Budějovice v Nové Včelnici

Lokální konference AIESEC České Budějovice v Nové Včelnici

30. 10. 2015[avatar]Hynek SalákČeské Budějovice
V říjnu se celý tým studentské organizace AIESEC České Budějovice zúčastnil pobočkové konference. Místem konání byl areál v Nové Včelnici, která se nachází nedaleko Českých Budějovic. Díky konferenci získali noví členové přehled o fungování organizace, o tom, co je jejím posláním, jaká je její historie a co bude náplní jejich práce v jednotlivých oblastech působení. A jaký pohled měla na pobočkovou konferenci naše čerstvá členka Verča?

Začátkem října konkrétně 9. – 11. 10. 2015 se téměř celý tým studentské organizace AIESEC České Budějovice zúčastnil pobočkové konference. Místem konání byl areál v Nové Včelnici, která se nachází nedaleko Českých Budějovic. Konference se zúčastnili jak zkušení členové, tak i úplní nováčci. Tato konference byla v pořadí již třetí, kterou si naše pobočka pořádala, úplně první proběhla již na podzim roku 2014 a další pak na jaře 2015.

Díky konferenci získali noví členové přehled o fungování organizace, o tom, co je jejím posláním, jaká je její historie a co bude náplní jejich práce v jednotlivých oblastech působení. Dále také absolvovali několik zajímavých přednášek o osobním rozvoji. Během tří dnů nezískali pouze nové zkušenosti a znalosti, ale také měli možnost se blíže poznat se staršími členy, díky různým teambuildingovým hrám a hlavně společně strávenému času.

Ani starší členové nebyli ochuzeni o bohatý program celé konference, jehož náplní byly nejrůznější přednášky, workshopy či simulace. Díky všem těmto možnostem starší členové nejen získali nové poznatky, ale zejména si prověřili své, již déle nabyté zkušenosti.

První den konference také proběhl venkovní teambuilding plný nejrůznějších her, při kterých si všichni členové mohli vyzkoušet pracovat jako tým, prověřili si svou vzájemnou důvěru a vyzkoušeli i další z různých seznamovacích her. Dále nechyběly ani zajímavé přednášky, společné diskuze, společenský večer či tematická párty.

Konference pro nás byla možnost poznat se, strávit spolu čas a naučit se fungovat jako jeden ucelený tým. Pro nováčky to byla také příležitost začlenit se do týmu a seznámit se s těmi, se kterými budou pracovat. Všichni jsme si konferenci moc užili a již teď se těšíme na další.

A jaký pohled měla na pobočkovou konferenci naše čerstvá členka Verča? ,,Lokální konference byla moje první s AIESEC. Za 3 dny jsem poznala spoustu báječných lidí, kteří nejenže na sobě tvrdě pracují, ale dokáží se i přes tu hromadu povinností skvěle bavit. Na často kladenou otázku, zda mě tzv. kultura v AIESEC nevyděsila, jsem musela odpovídat s jednoznačným NE! Znalosti, kolektivní práce ale i zábava, to je kultura AIESEC.‘‘

Za pobočku AIESEC České Budějovice

Kristýna Douchová

 

DSC_5637DSC_5937DSC_5762

 

[fbcomments count="off" num="5" scheme="light"]