Úvod > Blog > Příběhy studentů > Mé první dojmy z AIESEC Praha

Mé první dojmy z AIESEC Praha

29. 10. 2015[avatar]Praha
O AIESEC mi řekla kamarádka, a jelikož byl teprve druhý týden školy a my měly času nad hlavu (ach, ty sladké časy!), rozhodly jsme se podat si přihlášku do AIESECu. Zde se však naše cesty rozdělily...

Na AIESEC jsem narazila úplně náhodou, když jsem se, coby čerstvý prvák, rozkoukávala v Praze. Řekla mi o něm kamarádka, a jelikož byl teprve druhý týden školy a my měly času nad hlavu (ach, ty sladké časy!), rozhodly jsme se podat si přihlášku do AIESEC. Zde se však naše cesty rozdělily – kamarádka si zvykla na kvanta volného času, a když jí přišla pozvánka k pohovoru, odmítla tam jít. Na rozdíl ode mě.

První rada pro ty z vás, kteří se chystají na pohovor k AIESEC – nebuďte jako já a oblečte si spíše formální oblečení. Pokud tak neuděláte, budete se celou dobu pohovoru cítit nepatřičně, tak jako já.

Ačkoliv jsem se díky svému podceněnému outfitu cítila zezačátku trochu nepatřičně, pohovor jsem si i přesto užila. Zezačátku jsme všichni byli trochu napjatí, po chvíli se ale atmosféra uvolnila a já chvílemi zapomínala, že vůbec na nějakém pohovoru jsem :).

I přes mé dress code faux pas jsem byla pozvána na druhé kolo pohovoru a já pozvání samozřejmě využila. Druhý pohovor trval jen několik minut a následující den mi bylo oznámeno, že se stávám právoplatnou členkou AIESECu :).

………………………………………………………..

Dnes už jsem v AIESEC několikátým týdnem a jsem spokojenější a spokojenější. V sekci online marketingu pracujeme v čtyřčleném týmu na zvětšování povědomí o této organizaci a hlavně o stážích. Dostala jsem se do kolektivu super kreativních a přátelských lidí, naše schůzky nejsou jen o práci, užijeme si při nich i hodně legrace a i věci, které bych jinde nezažila.

Přihlásit se do AIESEC byla podle mě dobrá volba, těším se, co nás tento semestr ještě čeká… Budu Vás o tom průběžně informovat 🙂

Terka

[fbcomments count="off" num="5" scheme="light"]