Úvod > Blog > Osobní rozvoj > AIESEC Academy ve Zlíně

AIESEC Academy ve Zlíně

24. 10. 2015[avatar]AdministrátorZlín
Myslete jako vítěz!

Tak zněl název přednášky, která proběhla v úterý 20. října 2015 ve Zlíně. Již po druhé k nám zavítal pan Mgr. Vít Schleisinger, který je skvělý výživový a fitness poradce ale spolupracuje také jako motivátor s několika vrcholovými sportovci.

Myslete jako vítěz!

Tak zněl název přednášky, která proběhla v úterý 20. října 2015 ve Zlíně. Již po druhé k nám zavítal pan Mgr. Vít Schleisinger, který je skvělý výživový a fitness poradce ale spolupracuje také jako motivátor s několika vrcholovými sportovci.

Máte cíl? Máte motivaci? A co sebekázeň, říká vám to něco? I takové otázky zazněly na přednášce, která se nesla hlavně v duchu motivace a sebeřízení. Proč vlastně děláme to, co děláme? Je to snad kvůli rodičům, našemu okolí, nebo to děláme opravdu jen sami kvůli sobě? Na tyto a na spoustu dalších otázek jsme se snažili odpovědět a zamyslet se nad nimi. Překvapilo mne, že ani ne třetina lidí z přeplněné přednáškové místnosti, dokázala zvednout ruku na otázku, zdali víme, co je náš životní cíl. Pro někoho to znamená dělat to, co ho baví, pro jiného mít peníze a vozit se v drahých autech a pro někoho to může být rodina a spokojený život. Je na každém z nás, pro co se rozhodneme žít, avšak co je opravdu důležité, mít motivaci něco dělat. Bez motivace nemáme ten pomyslný motor, který nás žene kupředu. Bez motivace nemáme pro co každý den vstát z postele a jít dál. Především, bychom si také měli uvědomit, že za každým úspěchem, stojí tvrdá dřina a každodenní překonávání sami sebe. Jen ten, kdo v něco věří a jde si za tím, může dokázat velké věci. Přednáška byla opravdu moc zajímavá a myslím, že můžu teď mluvit za všechny, když řeknu, že se každého nějakým způsobem dotkla. Ať už se někdo utvrdil v tom, co dělá, nebo právě naopak změnil názor a pohled na věc. Za úspěch považuji už jen to, že nás tato přednáška donutila přemýšlet nad sebou, nad tím co, jak a proč děláme.  Takže nevím jak vy, ale já si jdu zaběhat J.

A pokud si chcete i vy z vás, komu přednáška unikla, popřemýšlet o sobě a svém životě, uvedu zde seznam hlavních otázek, které pan Schleisinger zmínil. Proč jsme tady? Máme cíl? Bojíme se selhání? Odlišujeme se? Máme čas na sebe? Pomáháme ostatním? Máme sebekázeň?
Tak co, dokážete odpovědět na všechny?:) Na téma sebekázeňa nízká efektivita promluví při příležitosti 2. AIESEC Academy, 24.11. Barbora Pečeňová ze společnosti Growjob.

Processed with VSCOcam with 4 preset  Processed with VSCOcam with 4 preset

Processed with VSCOcam with 4 preset  Processed with VSCOcam with 4 preset

Processed with VSCOcam with 4 preset

[fbcomments count="off" num="5" scheme="light"]